Острог

фогель

До старовинного Острога на Рівненщині, який згадується у літописах близько 1100 року, історія була напрочуд прихильною. Упродовж кількох століть місто заслужено вважалося релігійною й інтелектуальною Меккою України.

В XVI столітті це був визначний культурний, економічний і політичний центр. Нині невеличке містечко тоді було четвертим за величиною містом в Україні. Володіли ним князі Острозькі. 1576 р. В-К. Острозький заснував тут академію, що стала першим вищим навчальним закладом в східній Європі. Острог приваблював багатьох відомих людей: Г. та М. Смотрицьких, І. Федорова, К. Лукаріса, І. Вишенського.... Тут видано першу Біблію церковнослов'янською мовою, тут Іван Федоров видав половину свого доробку - 6 з 12 книг, тут почали полеміку захисники православ'я, а вели вони її давньою українською мовою. В академії  навчався П. Конашевич-Сагайдачний, можливо, звідси майбутній гетьман возив на Січ стріли та сагайдаки, за що отримав прізвисько "Сагайдачний" . З острозькою академією пов`язується ренесанс української культури, а з Острогом - слава "Волинських Афін"

Музеї міста

замок

Крім музею історії Острозької академії в Острозі також прицює:

Острозький краєзнавчий музей

книги

Музей книги та друкарства

нумізматика

Музей нумізматики

Завітайте в острог

Крім музеїв радимо відвідати:

- Замкову гору загалом. Обов'язково спустіться вниз!
- Татарську вежу 16ст.
- Велику синагогу
- Єврейське кладовище
- Костел фарний-новий
- За кілька кілометрів від Острога с. Межиріч. Монастир
- У с. Новомалин є руїни замку Малинських-Сосновських
- У сусідньому м. Нетішин (12 км.) є краєзнавчий музей
- Хмельницька АЕС має оглядовий майданчик.

Доїхати неважко. Острог має залізничну станцію. Автошляхами можна потрапити трасою Київ-Чоп, або іншими регіональними шляхами.

Туристичне відео про Острог

Мапа міста