Третій рік поспіль Музей історії НаУОА долучається до загальноєвропейської акції «Ніч в музеї», присвяченої Міжнародному дню музеїв та музейних працівників.
Цьогоріч усі бажаючі змогли відвідати театралізовану екскурсію, присвячену історії монастиря капуцинів, будівля якого сьогодні є частиною архітектурного комплексу НаУОА. Важливо, що,  крім працівників та волонтерів музею Острозької академії,  до участі в акції долучилися студенти та викладачі університету, а також спеціально запрошені учасники. Загалом, для здійснення проекту працювала група з 37 осіб. Музейні експозиції та аудиторії на один вечір перетворились у монастирські келії, кухню, бібліотеку та господарські приміщення монастиря. Маршрут проходив від господарських підвалів  (Мистецька галерея НаУОА) до крипт, житлових приміщень (аудиторії старомонастирського корпусу), храму, бібліотеки (колекція стародруків НаУОА) та завершувався в монастирському саду (сучасний парк біля бібліотеки НаУОА).

На шляху гостей зустрічали мешканці обителі – монахи- капуцини, які розповідали  про історію ордену, острозького монастиря, особливості побуту та життя монахів, а також легенди, пов’язані з перебуванням капуцинів в Острозі. Відвідувачі побували у покараного монаха, який розповів про історію обителі, зустрілися з привидом одного з братів- капуцинів, побували у аптеці та дізнались про цілющий капуцинський бальзам, відвідали крипти з похованнями та відчули особливу енергетику підземель, завітали до келії та кухні монастиря, послухали чарівну музику монаха-музиканта. У  храмі на гостей чекав католицький священик о. Вальдемар Шляхта, який розповів про особливості меси в часи існування капуцинського монастиря, а викладач НаУОА Дмитро Цолін у ролі ученого монаха подивував відвідувачів звучанням молитви «Отче наш» латиною, грецькою та арамейською мовами. Завершувалось знайомство з капуцинами у монастирському саду, де гостей зустрічав монах- астроном (Анатолій Хеленюк), який пропонував подивитись на зорі у телескоп. Приємно, що серед відвідувачі були не лише студенти, працівники університету та острожани, але й туристи з інших міст.
Колектив музею НаУОА щиро дякує усім, хто провів цей недільний вечір:

екскурсоводам: Гощук Олесі, Бонці Ганні, Зелінській Ользі, Собко Інні, Шикірявій Лесі, Андрєєвій Богдані, Захарук Ганні, Хмиз Ользі, Матюсі Марині, Антощенко Ользі, Бондарчуку Віталію;

акторам: Денисюку Олександру, Шулику Роману, Мялковському Миколі, Красницькому Роману, Степанову Назару, Савсюку Олександру, Брижуку Андрію, Піщанюку Богдану, о. Вальдемару Шляхті, Цоліну Дмитру, Хеленюку Анатолію;
волонтерам: Дзядко Мар’яні, Окороковій Анастасії, Півторак Дарії, Рудисю Андрію, Ніколаєвій Анастасії, Співак Ганні, Михальчуку Олександру, Войтовичу Владу, Дашко Антону, Опалько Катерині, Ніколайчук Наталії, Кекуху Віталію, Ткачуку Аркадію, Войтову Богдану, Марчак Дарині.
Дякуємо за співпрацю підрозділу «правопорядок» Братства спудеїв НаУОА, астрономічному клубу та працівникам «академічної» кав’ярні.
Особливу вдячність висловлюємо усім 450-ом відвідувачам за позитив, прекрасну атмосферу і терпіння.
До зустрічі в наступному році!

Фото Жені Мальчика