25 лютого в Мистецькій галереї НаУОА відкрито виставку «При дворі князів Острозьких», де представлено реконструкцію одягу XVI-XVII, а також зброї, меблів та предметів побуту того часу. Колекція реконструкцій костюмів належить родині Погоржельських і складається з 21 костюму, елементів озброєння та побуту. Створення колекції розпочалося в 2001 році. Під час пошуків зразків для реконструкцій Ян та Ірина Погоржельські познайомилися з музейними зібраннями в Україні та інших країнах, вивчали старовинні портрети та археологічні знахідки, кравецькі книги, збережені реєстри та описи вбрання, які й стали підґрунтям для реконструкції комплексів одягу ХVІ- ХVІІ ст. Доповнює виставку колекція картин та ікон Юрія Нікітіна, а також реконструйовані меблі з приватної збірки художника-реставратора Миколи Бендюка.

Виставка в галереї викликала велике зацікавлення. Окрім значної кількості студентів, урочисте відкриття відвідав ректор НаУОА Ігор Пасічник, проректори та викладачі університету. Зважаючи на незвичну тему та формат виставки, її відкриття відбулось з елементами театралізації — гостей зустрічав князь Острозький зі своїми придворними, а скарбники князя розповідали усім гостям про особливості і цікавинки придворного життя XVI ст.
Щиро дякуємо всім, хто прийшов на відкриття та взяв у ньому участь: майстрам Ірині та Яну Погоржельським, художнику-реставратору співорганізатору виставки Миколі Бендюку, автору усіх картин на виставці Юрію Нікітіну, реконструктору меблів різьбяру Олегу Сидоруку, ювеліру Августу Вольському.

Окрема подяка Анатолію Хеленюку за участь у театралізації,  студентам, які взяли участь у постановці старовинного танцю: Андрєєвій Богдані, Хмиз Ользі,  Мельнику Олексію та Володимиру Романюку, їх хореографу Віталії Москальчук, а також кравчині  Ларисі Шумаковій, яка створила чудове вбрання для танцю придворних.

Всі бажаючі мають змогу відвідати виставку, а також використати експозицію для створення ексклюзивної фотосесії та «приміряти на себе» XVI століття за допомогою костюмів із фондів музею.