Виставка творів митця із колекції професора Миколи Мушинки з Пряшева (Словацька Республіка)

В Острозькій академії відкрилася виставка картин видатного українського художника-постімпресіоніста Олекси Новаківського. Творчість митця відома в усьому світі. Роботи О.Новаківського зберігаються в основному у приватних колекціях далеко за межами України. Привезені українськими емігрантами, вони презентують різнопланове, глибоко філософське, самобутнє, ліричне і, водночас,  реалістичне мистецтво.

Власників колекції творів Олекси Новаківського є відомий український вчений зі Словаччини Микола Мушинка – професор кількох університетів, доктор філологічних наук, іноземний член НАН України. Професор Микола Мушинка не лише дбайливо зберігає полотна митця, а й є автором низки праць про Олекси Новаківського, ініціатором та організатором виставок художника. Починаючи з 90-х років виставки колекції картин Олекси Новаківського відбулися у Львові, Києві, Ужгороді, Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаґо, Ванкувері та Торонто, а пізніше і в Меджилабірцях, Свиднику та Пряшеві. Колекція Миколи Мушинки поповнювалася новими творами Олекси Новаківського. Нині вона складається з 55 картин.

Завдяки співпраці Ректорату університету, Інституту досліджень української діаспори НаУОА, Музею історії НаУОА та Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові твори Олекси Новаківського експонуватимуться в мистецькій галереї університету упродовж двох тижнів.