Іконописна колекція фонду Музею історії Острозької академії поповнилась новим експонатом. Ікону Святого Миколая знайшов художник-реставратор Микола Бендюк з студентами третього курсу спеціальності «Культурології» НаУОА під час етнографічної практики Рівненським та Здолбунівським районами.

«Поки студенти ходили по хатах, записуючи обряди, ми з Жанною Янковською (викладачка кафедри «Культурології») пішли до церкви. На моє запитання "Чи є в храмі ікони, які вже не використовуються?", мені відповіли, що всі старі ікони спалили і вже немає нічого. Я запитав дозволу вийти на дзвіницю і мені дозволили... Коли піднявся, то побачив імпровізований стіл, на який ставали, щоб бити в дзвони. Цей стіл використовували і як будівельні риштування, на яких фарбували і шпаклювали церкву. Я запитав дозволу забрати кришку цього стола (бо бачив, що це іконна дошка 18 століття і, можливо, там ще щось збереглося з живопису). Мені дозволили забрати її»,- розповідає Микола Бендюк.

Реставратор разом зі студентами-культурологами відреставрували ікони. Спочатку скальпелем довелося знімати весь бруд (шпаклівку, змішану з фарбою). Під забрудненнями виявилося зображення 19 століття і під цим записом ще один - можливо, кінця 18 століття. Ікону за два роки привели до експозиційного стану і розмістили у церкві Острозької академії.