У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику 4 жовтня відбулася святкова виставка-презентація Національного університету «Острозька академія». У програмі заходу була продемонстрована історико-філософська виставка картин найкращого іконописця Східної Європи Юрія Нікітіна «Острогіана: рефлексії очима сучасника». На виставці представлені роботи художника, які присвячені різним аспектам історії та культури Острога. Наприклад, серед картин можна побачити портрети князів Острозьких (Констянтина Івановича та Василя-Констянтина Острозьких) та аж три варіанти портрету Гальшки Острозької. Також є портрети випускників Острозької академії XVI-XVII ст. братів Наливайків. Особливу увагу привертають іконописні роботи Юрія Нікітіна «Різдво в Острозі» та «Волинська Божа Матір».

Зараз дана виставка експонується в залах підземної мистецької галереї Острозької академії, тому всі бажаючі можуть ознайомитися з Острогіаною Юрія Нікітіна до 22 листопада 2016 року. Усі робити, які представлені на виставці, присвячені острозькій тематиці – на більшості із них ви можете побачити представників княжого дому Острозьких та усіх, хто був причетним до історії становлення Острога як культурно-освітнього центру в 16-17-му століттях. Переглянувши їх, ви можете дізнатися більше про  легенди давнього міста і про те, що таке чарівна-рослина острозька мандрагора, ким був Северин Наливайко і як виглядала насправді княжна Гальшка Острозька.