27 вересня в ході Міжнародної наукової конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження» відбулася презентація п’яти картин відомої поетеси та художниці Емми Андієвської. В даному мистецькому заході взяла участь помічниця генерального директора Національного художнього музею України Галина Чумак, яка в 2015 році посприяла передачі картин до художнього фонду музею історії НаУОА.

Е́мма Іва́нівна Андіє́вська (19 березня 1931, Сталіно, нині Донецьк) — українська письменниця, поетеса та художниця, що працює у стилі сюрреалізму та герметизму. Створила власний світ поетичних та художніх образів у високо індивідуальній манері. Філософські, духовні та містичні теми є головними у творчості Андієвської. Авторка належить до важливих представників модернізму в українській літературі другої половини XX ст. Письменницю часто пов'язують з Нью-Йоркською групою українських літераторів на еміграції.