Твори українських зарубіжних митців є невід’ємною частиною світової мистецької спадщини. Саме вони промували Україну в радянські часи, відкривали її для усього світу. Їх роботи виставлялися в кращих світових галереях, вони ставали ініціаторами цікавих мистецьких подій.  Українське зарубіжне мистецтво «повернулося» на батьківщину разом із  незалежністю.  Нові цікаві роботи з’явилися в експозиціях і на виставках українських музеїв та культурних центрів. Вони були абсолютно відмінні від звичних соцреалістичних картин та скульптур. Українське мистецтво, що творилося за кордоном  не призначалося для оспівування влади, не нищилося, а, навпаки, розвивалося окремим вектором, вбираючі настрої та впливи бурхливого розвитку мистецтва ХХ ст.  Імена цілої плеяди українських митців нарешті стали відомими і в Україні. В мистецькій колекції музею НаУОА  зберігаються роботи відомих скульпторів Міратли Пилипенко та Петра Капшученка. А в 2016 році музей став власником  5 робіт відомої письменниці, поетеси та художниці Емми Андієвської. Урочиста презентація робіт відбулася під час міжнародної конференції  «Українська діаспора. Проблеми дослідження». Роботи подарувала університету сама мисткиня, але величезну роль у тому, що вони опинилися в НАУОА відіграла  помічник генерального директора Національного художнього музею України Галина Чумак. ЇЇ емоційна та зворушлива доповідь про творчість та особистість Емми Андієвської стала найкращою презентацією її робіт в Острозькій академії.Певний час роботи знаходилися у фондах музею. Тепер, вони виставлені для загального огляду в університеті. Музей НаУОА розміщує свої колекції в аудиторіях та коридорах університету, уможливлюючи тим самим вільний огляд колекцій для студентів, працівників та гостей в будь-який зручний час.

Самобутній сюрреалізм, казка, химерні образи, завжди несподіванка – усе в картинах художниці. Їх варто сприймати нерозривно з її літературною творчістю, адже, за її словами: «в мене око десь там на дні завжди розділялося на слова й барву, отже тепер я можу малювати, розмовляючи».  І дійсно, її твори такі складні і незрозумілі на перший погляд, затягують глядача, примушуючи його відкинути бар’єри реального і нереального, переконують сприйняти форму і зміст такими, якими їх бачить митець.  Ми запрошуємо вас поринути у казковий і загадковий світ Емми Андієвської.  Роботи можна оглянути у на другому поверсі головного корпусу НаУОА.