З 1 по 7 червня в Острозі відбувся мистецький пленер, що став уже традицією для нашого міста. Троє відомих художників робили мистецтво ближчим для людей. Василь Красьоха(Івано-Франківськ-Київ), Леонід Коврига(Львів), Людмила Яремчук(Рівне) – трійка талановитих митців, що протягом тижня плідно працювали над своїми роботами.

«У цьому році пленер організовувався дуже спонтанно. Я покликав своїх найближчих друзів-художників і вони не підвели. За час пленеру було написано десятки робіт. Ми побачили Остріг по-іншому, так, як його бачать художники. Роботи митців просто вражали. Людмила Яремчук, наприклад, відкрилася для нас з нової сторони»,

-         розповідає організатор пленеру, реставратор Микола Бендюк.

Початок пленеру ознаменувала  виставка Леоніда Ковриги, яку відкрили за участі голови Рівненської ОДА – Олексія Муляренка та голови Рівненської обласної ради – Олександра Корнійчука.

Після відкриття виставки для того аби відвідувачі були повністю залучені до подій, випускниця кафедри культурології НаУ ОА Наталія Бендюк у рамках проекту «Арт-академія Наталі Бендюк» прочитала лекцію на тему «Бойчукісти. Розстріляне відродження».

Спонсорами пленеру стала Острозька міська рада, Національний університет «Острозька академія», а також компанія Ескада-М. Вони повністю забезпечили проживання та харчування гостей.

Варто зазначити, що захід відбувався у рамках святкування Дня міста. Кожен зміг долучитися до прекрасного і поринути в таємничий світ мистецтва, що відкриває для людей нові горизонти та дарує незабутні враження.

Маряна Дзятко для http://museum.oa.edu.ua/