Про галерею

Підземна художня галерея – найновіший і найбільш динамічний експозиційний підрозділ Музею історії НаУОА. За недовгий час свого існування (з жовтня 2009 року) вона стала невід’ємною частиною мистецького життя студентів та академії. Розташування галереї в старовинних приміщеннях – господарських підземеллях монастиря капуцинів XVIII ст. – надає її експозиційним залам особливої духовної атмосфери, яка приваблює численних відвідувачів.

Життя галереї є надзвичайно динамічним, адже практично щомісяця у ній проходить нова мистецька подія. Працівники музею докладають усіх зусиль аби в галереї були виставлені особливі, цікаві та професійні роботи українських та зарубіжних митців. Для цього налагоджено активну співпрацю з регіональними спілками художників України, окремими митцями та колекціонерами, музеями та галереями України. Окрім традиційних виставок, в стінах галереї неодноразово проводились зустрічі з митцями, лекції, презентації, вечори поезії тощо.

За час роботи галереї тут було проведено понад 30 різноманітних виставок: персональні виставки українських та зарубіжних художників (Неоніли Косницької, Віктора Гвоздинського, Ольги Яновської), виставки народно-декоративного мистецтва, виставки скульптур (роботи Миколи Сівка, Міртали Пилипенко, Петра Капшученка), комплексні тематичні виставки (попленерові виставки, виставка іконопису на склі, виставка іконопису XVII-XVIII ст., виставка найцінніших робіт з художнього фонду НаУОА), присвячені видатним людям (виставка, присвячена м. Острог та князям Острозьким, виставка портретів Т.Г. Шевченка, виставка присвячена Гальшці Острозькій), народній обрядовості (виставка «Родина», присвячена українському весільному обряду), історичним подіям, важливим святам (великодні виставки), виставки українського народного декоративного розпису (Самчиківський розпис, Петриківський розпис, авторські роботи за мотивами народних розписів Галини Черниш) тощо.

Виставки майстрів часто супроводжуються майстер-класами. Так студенти академії мали можливість засвоїти ази мистецтва розпису по тканинах, навчитися створювати чудові орнаменти Петриківського розпису та розписувати великодні писанки.

Відвідання галереї входить в комплекс екскурсії по університету, але для студентів та усіх бажаючих галерея відкрита щодня з 15.00 до 18.00 год., крім суботи та неділі.

Показати на мапі