Організація виставки та урочистого відкриття робіт скульптур Петра Капшученка

В результаті тісної співпраці з Інститутом досліджень української діаспори НаУОА та Державною службою контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України відбулося поповнення художнього фонду Музею НаУОА перлинами мистецької спадщини зарубіжних українців.

6 жовтня, з нагоди Дня Академії, в підземній художній галереї відбулася презентація робіт ще одного українського митця – видатного скульптора, графіка, декоратора Петра Капшученка, який в силу життєвих обставин опинився за кордоном, але свою любов до рідної землі втілив у понад 7 тисячах скульптурних робіт. Відтепер його скульптури зберігатимуться і в Острозькій академії.

Роботи Петра Капшученка передала для університету добрий друг та меценат Острозької академії пані Бронислава Скорупська. Їх шлях до Острозької академії був тривалим та складним, але завдяки згуртованій праці та взаємопідтримці багатьох людей зараз вони прикрашають залу мистецької галереї Острозької академії. За фінансового сприяння зятя Петра Капшученка пана Джона Брюса Шмідта скульптури майстра були відлиті в бронзі. Процес передачі скульптур відбувся завдяки роботі голови та співробітників Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України Юрія Савчука та Ірини Четверікової.

Передані роботи «Кармелюк» та «Благословіння» є надзвичайно характерними, емоційними, як зрештою, і вся творчість скульптора. Як відвідувачі його виставок, так і мистецтвознавці відзначають, що особливістю його робіт є тонка передача характеру, емоції.

DSC_0380.JPG DSC_0380.JPG
DSC_0389.JPG DSC_0389.JPG