Виставка “Повсякденне життя в князівських резиденція. Дубно і Острог.”

23 лютого у підземній мистецькій галереї Музею історії Національного університету “Острозька академія” відбулось відкриття виставки “Повсякденне життя в князівських резиденціях. Дубно і Острог.”

Спільно з Державним історико-культурним заповідником м. Дубно та міжрегіональною громадською науковою організацією “Дубенський археологічний осередок”, Музей історії Острозької академії презентували виставку до дня народження князя Василя-Костянтина Острозького, який щорічно відзначаємо наприкінці лютого. У продовження ряду виставок присвячених життю в князівському замку і шляхетському домі, цьогоріч зупинились на повсякденні міщан – мешканців князівських резиденцій. 

Основою виставки є археологічні матеріали, знайдені під час розкопок Підборецького жіночого монастиря на острові Дубовець у Дубно. Знайдені предмети домашнього вжитку XVI-XVIII ст. розповідають нам не тільки про побут монастиря, але і про побут міського населення того часу, їх звички, традиції, культурні та торгівельні зв’язки. Під час відкриття археологи Юрій Пшеничний та Андрій Бардецький більш детально розповіли про свої знахідки.

Фрагмент блюда, перша половина XVII ст. Ймовірно, турецького виробництва. Ця та декілька інших знахідок ілюструють розгалуженість та різноманітність торгівельних зв’язків міст князів Острозьких.

Тарілки, перша половина XVII ст. В будинках містян такими тарілками прикрашали мисники. В світлицях, коли хтось приходив у гості, вони одразу бачили красивий мисник. Такі красиві полив’яні тарілки, кожна індивідуально оздоблена, говорили не тільки про достаток господаря, але й про його смак.

Доповнює археологічні знахідки інсталяція ринкової площі міста XVI ст. та інші ілюстративні матеріали, які, разом з речами побуту, розкривають основні віхи повсякденного життя містян на Волині: чим вони займались, як розважались, що їли, у що вірили.

Головним центром міського життя була ринкова площа. Тут проводились ярмарки і торги, виголошувались останні новини, проходило спілкування міщан та приїжджих. Ярмарковий день починався зі служби в храмі. Далі йшли на ринок, купували-продавали, що кому потрібно. А закінчувалось все у корчмі за кухлем пива.  

Щоб зануритись в атмосферу міста XVI ст. та на власні очі побачити знахідки археологів запрошуємо відвідати виставку, яка буде доступна у підземній мистецькій галереї до початку квітня 2021 р.