Експозиція історії Острозької академії – знаходиться в головному корпусі університету та ілюструє історію Острозької академії 1576-1636 рр. та відродженої академії (1994) до сучасності.

Тут експонується чимало оригінальних речей, зокрема, в експозиції представлені монети, кахлі, посуд XVI-XVII ст., знайдені студентами історичної та культурологічної спеціальностей на археологічних розкопках визначної пам’ятки архітектури XVI ст. – Нової (Круглої) башти, які проводились під керівництвом викладача академії та археолога Олександра Бондарчука. Історію Острозької академії ілюструють цікаві експонати та портрети її діячів.

Великий розділ музейної експозиції присвячений новітній історії Острозької академії. Тут експонуються укази президентів, документи відродження та становлення академії, наукові праці викладачів та студентів, подарунки від численних гостей академії. Докладно висвітлюється діяльність різних підрозділів академії, зокрема, Культурно-мистецького центру, спортивного комплексу, відділу міжнародного співробітництва, особлива увага приділяється висвітленню ролі української діаспори у розвитку культури та освіти в Україні.Експозиція історії Острозької академії

 

Гордістю музею є 27-й міжнародний приз “За якість”, яким була нагороджена Академія 22 березня 1999 року в Парижі за високу якість навчальних технологій. Окрасою експозиції музею є нумізматична збірка ювілейних українських та зарубіжних монет і медалей.