13 березня в Підземній мистецькій галереї НаУОА відбулося відкриття виставки ікон «Мандруючі святі», створених українськими та польськими художниками на II Міжнародному пленері іконопису на Волині.

Іконописний пленер, що вдруге зібрав митців на Волині в мальовничому селі Замлинні (Любомильський район) відбувся 1-14 серпня 2012  за участю польських та українських митців під художнім і науковим керівництвом проф. Романа Василика, завідуючого кафедрою сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Як і вперше в 2011 році, художники 2 тижні спільно творили, поглиблювали свої знання з іконопису, спілкувалися. В результаті їхньої роботи з’явилися цікаві ікони, які після пленеру у форматі виставки мандрують містами України та Польщі. Попередні вернісажі відбулися у Луцьку, Львові, Володимирі-Волинському та Дубно.  

Тепер виставка протягом місяця експонуватиметься в галереї НаУОА. На урочисте відкриття виставки прибули представники оргкомітету пленеру, зокрема виконуючий обов’язки генерального консула Консульства Республіки Польща у Луцьку пан Кшиштоф Савіцкі та голова Волинської організації Національної спілки художників України Володимир Марчук, серед гостей були  також голова Рівненської спілки художників Тетяна Лукашевич, художники Анатолій Казмірук (м. Дубно) та Василь Красьоха (м. Івано-Франківськ), викладачі, студенти та гості університету.

Виставку урочисто відкрили ректор НаУОА Ігор Пасічник, консул Кшиштоф Савіцький та Володимир Марчук. До вітального слова до долучилися і гості. Усі  присутні змогли переконатися, що «Мандруючі святі» це непересічна виставка в галереї НаУОА. Дуже прикметним є те, що вона з’явилася в університеті на передодні Великого посту і сприятиме душевній гармонії та релаксації усіх, хто її відвідає.