Митець родом з Івано-Франківщини але вже довгий час живе і працює в м. Миколаїв. Юрій Гуменний — різноплановий художник. Професійну освіту здобув у Львівському інституті декоративного і прикладного  мистецтва, де опановував техніку вітража. Мистецтвознавці зауважують, що колір на полотнах Гуменного, навіть нині «переливається, мов скло», а композиція “розкладається” на вітражні частинки. Цікаво, що після закінчення вузу митець довгий час не малював. Більше 20 років займався ковальством і лише у своїх 60 знову повернувся до живопису та графіки.


Роботи, представлені в НаУОА — це частина грандіозної виставки (понад 300 робіт), яку художник представляє на західній Україні — В Рівному, Луцьку, Тернополі та Острозі.

Глядачів одразу вражає монументальність робіт та глибина задуму художника. Автор часто обирає біблійні сюжети, одночасно переосмислює їх та накладає на реальні події з людського життя.

Крім олійного живопису, художник створює графічні роботи. Його рисунки — витончена бездоганна графіка,в якій художник відтворює життєві ситуації, міфологічні мотиви, людські почуття та безліч сюжетів і тем, які переплтіаються, перегукуються та складаються у калейдоскоп творчих експериментів та пошуків художника.

З виставкою можна ознайомитись щодня з 10.00 до 17.00 в мистецькій галереї НаУОА