18 травня Музей історії НаУОА долучився до міжнародної акції “Ніч в музеї”, що традиційно проводиться у всьому світі з нагоди святкування Міжнародного дня музеїв та музейних працівників. Студентам та викладачам Острозької академії випала унікальна нагода побувати в експозиційних залах музею НаУОА в незвичний час (о 22 год. вечора) на театралізованій екскурсії. Герої та історії, повязані з найцікавішими експонатами музею в цей час ожили і відвідувачі мали можливість познайомитись із ними: поспілкуватись з архітектором стародавніх приміщень НаУОА, покуштувати цілющої води з монастирської криниці, побачити монаха, який вручну переписав Апостол І. Федорова (1574 р.), почути про книги і навчання в XVII ст. від першого студента Острозької академії, а також дізнатись про історію найціннішої ікони в НаУОА від художника-реставратора М. Бендюка. 


Особливий сюрприз чекав на гостей в  підземеллях НаУОА, адже там  їх зустрів монах капуцин, який розповів найцікавіші легенди та відкрив деякі таємниці монастирських підвалів. Тут гості зустріли послушника Симеона, який багато віків спокутує свій гріх, а також побачили привид прекрасної пані Сосновської, який блукає підземеллями. Особливими таємними ходами гості потрапили до мистецької галереї НаОА, де їх зустріла Муза мистецтв та познайомила з художніми колекціями університету. Наостанок гостей пригостили запашним напоєм, який за легендою був винайдений монахами капуцинами — капучіно.

Працівники та волонтери музею історії НаУОА щиро вдячні всім відвідувачам, які долучилися до цього дійства і відсвяткували з ними міжнародний день музеїв