26 жовтня відбулася спільна презентація графічних портретів князів Острозьких, виконаних тернопільським художником Олегом Кіналем, та нового роману професора Петра Кралюка «Данило Острозький: образ, гаптований бісером». Невипадково дана презентація об’єднала цих двох митців, адже на обкладинці видання роману Петра Михайловича використана ілюстрація Олега Кіналя. Виставка портретів «Славетні князі Галицькі-Острозькі», яка розміщена на другому поверсі головного корпусу НаУОА, складається з 20 робіт, які презентують найвідоміших представників славетних українських княжих родів. При розробці цих зображень художник їздив працювати в архіви Кракова, Варшави та Відня. Також художник консультувався з відомим дослідником української історії Володимиром Білінським.

В романі Кралюка «Данило Острозький: образ, гаптований бісером» на вершині могутності та розквіту князь Василь Костянтин Острозький повертається думкою до витоків і наказує одному з кращих своїх книжників Василеві Суразькому створити життєпис прародителя княжого роду. Добре обізнаний зі скарбами волинської книжності Василь Суразький їде до Миколаївського монастиря в Обичі, оскільки в монастирському архіві колись знайшов папери про те, що монастир цей заклав князь Данило Острозький. І починається захоплююче історичне розслідування.

Як роман, так в художня виставка, є осмисленням спадщини, якого потребує кожен народ у поворотних, переломних точках власної історії.