Олег Заречнюк залишився в памяті багатьох людей не лише як вчений, доктор хімічних наук, професор Львівського національного університету ім. І. Франка. Для остожан він - острозький інтелігент, людина глибоких знань, знавець мистецтва, колекціонер, книголюб, художник аматор, який всією душею любив рідний Острог, його історію, тому й не дивно, що О. Заречнюк став свідком та учасником відродження Острозької академії. 

О. Заречнюк народився 17 вересня 1923 року, походить з родини корінних острожан, початкову освіту здобував у воєнні роки, а після війни навчавчався у Львівському державному університеті ім. І. Франка, який закінчив у 1954 з відзнакою. В 1964 р. захистив кандидатську дисертацію «Фазові рівноваги і кристалічні структури сполук у потрійних системах Се-Al-третій компонент і в почетвірній системі Ce-Mn-Cu-Al» і одержав учений ступінь кандидата хімічних наук. В 1967 р. — наукове звання доцента кафедри неорганічної хімії.Дослідження алюмінієвих сплавів продовжив у докторській дисертації «Синтез і кристалохімія алюмінідів» (Московський університет, 1984)З 1988 р. — професор, з 1993 р. до виходу на пенсію у 1999 р. — головний науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Львівського університету. В памяті колег та студентів він залишився як талановитий педагог і лектор. Його наукові дослідження, які охоплюють понад 200 праць, стали важливим внеском в розвиток української та світової хімії.

Поряд із науковою роботою, О. Зеречнюк мав багато захоплень. В останні 20 років його життя одним з його улюблених занять став живопис. Не зважаючи на непрофесійнійсть О. Заречнюкаяк художника, його картини привертають увагу особливим стилем, лаконічністю, в якійсь мірі навіть наївністю, що, однак, сприймається глядачем дуже позитивно.

Займаючись живописом, Олег Сафонович написав серію картин “Церкви, замки, фортеці заходу України”, які створював безпосередньо з натури, або ж використовуючи старі світлини, дя більш чіткої передачі історичного середовища.

Рідний Острог був у серці вченого протягом усього життя. Навіть його львівська оселя, за згадками колег, була декорована краєвидами Острога. Частина цих картин — власні роботи вченого. В жовтні 1997 року відбулась перша персональна виставка О. Заречнюка в Острозькій академії, а в 2000 році, завершивши роботу над згаданим циклом картин, О. Заречнюк передав їх на постійне експонування в Острозьку академію. Тоді ж вчений був обраний почесним академіком острозького академічного братства. 

Життя О. Заречнюка обірвалось у 2002 році. Не стало щирої людини, патріота свого краю. Його внесок в розвиток науки оцінений колегами та служить людству. Колекція робіт О. Заречнюка стала важливою складовою художнього фонду Музеюі історії НаУОА. Вона перебуває в постійній експозиції і привертає увагу усіх без винятку відвідувачів, гостей та студентів університету. Він по праву зарахований до плеяди острозьких просвітників.