Восени 2017 року в музеї НаУОА була започаткована акція «Подаруй музею експонат». Ідея полягала у тому, щоби зібрати речі та документи, які відтворюють історію відродження Острозької академії та продемонструвати ці речі на виставці до дня академії. Проте, акція отримала своє продовження і працівники та студенти університету дарують у фонд музею цікаві речі.

Доктор наук, викладач кафедри культурології, незмінний керівник етнографічних експедицій студентів-культурологів Жанна  Олександрівна Янковська  доповнила колекцію етнографії Музею НаУОА  фаянсовою мискою з ручним розписом виробництва Славутського фарфоро-фаянсового заводу. Такого типу речі дуже рідкісні. Клеймо на тарілці свідчить, що вона була виконана приблизно в 40-их роках ХХ ст. До слова, Славутські фаянс та порцеляна славилися ще з кінця ХІХ ст.  Фабрика у Славуті неодноразово змінювала власників і кожен з періодів її існування відзначений прогресивними технологіями та особливими напрямками роботи. 

Приємно, що до процесу поповнення фондів музею долучаються і студенти НаУОА. Нещодавно музей академії отримав  в подарунок від студентки факультету міжнародних відносин Крістіни Немирської красиву тарілку – гарний зразок фаянсу, що виготовлявся на заводі в Кам’яному Броді. Історія виробництва фаянсу і порцеляни в цій місцевості теж сягає ХІХ ст.  і пов’язана з родинною справою німецького підприємця Фішеля Зуссмана. Він організував підприємство та із залученням німецьких технологій в поєднані з місцевими традиціями, які, зокрема, вдосконалювалися майстрами на фабриці у с. Білотин.  Фабрика неодноразово піддавалася руйнуванням та відновлювала свою діяльність.  Подарована тарілка належить до радянського періоду діяльності підприємства. Цікаво, що для оформлення виробів застосовували різні техніки ручного розпису. Разом з тарілочкою ми отримали дві брошури, присвячені фаянсово-порцеляновому виробництву. Відзначимо, що фаянсовий посуд від Жанни Янковської та Крістіни Немирської є першими такого типу експонатами у нашому музеї . 

А усі охочі зможуть помилуватися подарунками та іншими цікавими експонатами, відвідавши постійно діючу експозицію етнографії в Мистецькій галереї НаУОА. Дякуємо!