У співпраці Музею історії НаУОА та Музею книги та друкарства для студентів університету було представлено цікавий та креативний проект: Вишитий Кобзар Т. Шевченка.

Майстрині з Рівного Олена Мєдвєдєва та Анна Тимошок створили унікальну книгу — вишили усі твори Шевченка з першого Кобзаря 1840 року. Художниці не лише зберегли правопис та шрифт видання, але й доповнили його ілюстраціями — картинами з ранньої творчості Т. Шевченка. Увінчує роботу — вишитий автопортрет молодого поета.

Кропітка та непроста робота над проектом, за словами авторів, тривала понад рік. У ході презентації майстрині розповіли про ідею вишитого кобзаря та процес її втілення, розкривши навіть технічні особливості створення подібної книги. Для пані Тетяни та пані Анни це не перша креативна книга. Вони є авторками понад 20 книг створених за допомогою вишивки бісеру, шовку, в'язання тощо.

Презентація відбувалась у колекції стародруків та рідкісних книг НаУОА, що створило особливу атмосферу. Усі бажаючі могли оглянути вишитий Кобзар та поспілкуватися із творцями цієї книги. Цікаво, що Вишитий Кобзар візьме участь у конкурсі на здобуття Шевченківської премії. Тож побажаємо майстриням успіху!