Новий виставковий сезон в мистецькій галереї НаУОА розпочався із виставки молодого художника Романа Петрука «Портрети сучасників».  Родом із Луцька Роман Петрук навчався в Київській академії мистецтв, де  став учнем видатного художника Миколи Строженка -  класика українського живопису ХХ ст. Безперечно талановитий та працелюбний молодий художник, перебуваючи під опікою та наставництвом Миколи Андрійовича, сформував свій власний стиль, свою техніку і впевнено розвивається. Він, однозначно, стане одним з яскравих представників українського мистецького середовища ХХІ ст.  

Виставка в Острозькій академії — це частина творчого доробку Романа Петрука. Герої його портретів  — друзі та знайомі художника, люди, яких він добре знає, які надихають його, створюють настрій. Мабуть через це, експозиція не створює враження звичного споглядання чужих зображень. Глядач чітко відчуває ставлення художника до кожної роботи,  характер людей, що зображені на портретах, бо митець обрав для кожного з них індивідуальну техніку, колорит і навіть образи.

Портрети вчителя — безумовно емоційно сильні, іконграфічні, як писав сам Стороженко. Стилізація, алегоричність образів лише посилюють відчуття поваги, вдячності та сильної любові Романа Петрука до свого наставника. Портрети дітей  («Роман», «Ангеліна») подані в іконописній стилістиці, з приглушеною кольоровою гаммою, підкреслюють дитячу щирість та чистоту. Особливу техніку фактурного, колоритного живопису художник обрав для зображення емоційних, яскравих постатей — Раїси Стороженко, художниць  Валентини Виродової-Готьє, Ольги Погрібної, Олени Бурдаш, колеги Олеся Соловя. Сильно відчувається закоханість художника у театр: частина портретів — це чудові театралізовані образи, алегоричні, емоційні зображення акторів і навіть друзів художника («Снігова королева», «Царівна», «Анна», «Світло»). Данина іконописній традиції, успадкованій у майстерні Стороженка — «Спас нерукотворний»  - одночасно іконографічна і живописна робота, над якою художник працював 2 роки.  

Не зважаючи на стилістичну різноплановість, картини створюють цілісну експозицію цікавих, характерних образів. Без сумніву, виставка сподобається усім відвідувачам галереї.

Запрошуємо до огляду!