Виставка Самчиківського розпису

22 жовтня 2010р. у залах підземної художньої галереї відкрилася виставка українського декоративного розпису. Основну частину експозиційних зал зайняли роботи самчиківського розпису. Даний вид розпису виник у невеличкому селі Самчики Хмельницької області. Цікаво, що займаються даним мистецтвом лише чоловіки, що безумовно надало певної специфіки зображенням. Такий розпис використовується для прикрашання інтер’єру сільської хати та речей домашнього вжитку, або як окремі художні картини, виконані на полотні чи фанері.

Роботи, представлені на виставці, виконані майстрами О. Пажимським та В. Раковським. Всі вони вражають різнобарвністю та насиченістю кольорової палітри. Щодо образів, то в основному тут переважають квіткові композиції з зооморфними елементами. Особливо часто використовується символ світового дерева, зображення павичів, півнів та сов. Також є цикл антропоморфних зображень, які привчені найвідомішим гетьманам Запорозької Січі. Загалом більшість робіт виконані на білому фоні, однак є декілька на чорному, які привертають особливу увагу відвідувачів галереї.

Тематичним доповненням до даної виставки є зразки декоративного розпису майстрині із Луцька Галини Черниш. У кожній з її робіт, які частково позначені впливом петриківського розпису, відчувається самобутній художній стиль пані Галини. Особливу увагу привернули її мініатюрні роботи, які виконані з надзвичайно точною майстерністю.

DSC_0330.jpg DSC_0330.jpg
DSC_0334.jpg DSC_0334.jpg
DSC_0337.jpg DSC_0337.jpg
самчиківський розпис.JPG самчиківський розпис.JPG