Виставка Петриківського розпису

У виставкових залах підземної галереї Національного університету «Острозька академія» 28 лютого відкрилася виставка славетного Петриківського розпису, що представила кращі робити майстрів Центру народного мистецтва. Відвідувачі виставки мали можливість розглянути різноманітні види орнаментального та ажурного декорів, які представлені здебільшого на «мальовках» — малюнках на тонкому папері, що виконуються аніліновими фарбами. Саме в селищі Петриківка, що на Дніпропетровщині, такий розпис оформився у малярський вид мистецтва, раніше ж він використовувався лише у настінному розписі чи зовнішньому оздобленні хатнього інтер’єру.

Виставку відкрито за ініціативи асоціації «Україна-Франція», в особі її віце-президента Павла Ротара.

На сучасному етапі розвитку Петриківського розпису поряд із відтворенням традиційних візерунків і народних мотивів мають місце й авторські роботи. За словами двох майстринь, чиї картини експонуються в галереї, Ірини Кібець та Ліни Скляр, найважливішими моментами у створенні петриківських композицій є індивідуальне бачення природи та вміле використання підручних матеріалів для розпису.

Студенти Острозької академії мали унікальну можливість спробувати себе у малярській справі і власноруч створити малюнок у стилі Петриківського розпису. Учасники майстер-класу засвоїли найпростішу техніку розпису.

_DSC1006.jpg _DSC1006.jpg
_DSC1007.jpg _DSC1007.jpg
_DSC1017.jpg _DSC1017.jpg
_DSC1018.jpg _DSC1018.jpg
_DSC1021.jpg _DSC1021.jpg
DSC00163.JPG DSC00163.JPG
DSC00174.JPG DSC00174.JPG