Виставка ікон з І міжнародного сакрального пленеру

У Національному університеті «Острозька академія» 3 листопада відбулося відкриття виставки сучасного українського іконопису. Відтак в Підземній художній галереї експонувались ікони, створені українськими і польськими художниками та іконописцями під час І міжнародного сакрального пленеру на Волині «Покровителі Польщі і України. Ікона як джерело натхнення». Подія відбулася в співпраці з Генеральним консульством республіки Польща в Україні.

На відкриття виставки завітали високоповажні гості та організатори пленеру – Консул Республіки Польща з питань культури Кшиштоф Савіцький, ординарій Луцької дієцезії Римо-Католицької церкви Єпископ Маркіян Трофимяк, генеральний вікарій Луцької єпархії Ян Бурас та член Національної спілки художників України Володимир Марчук.

Своє вітальне слово ректор Острозької академії Ігор Пасічник розпочав словами: «Це мистецтво чи щось вище? Іконопис – це духовне мистецтво, тому звичайний художник не може відчувати того, що відчуває іконописець. Ікона – внутрішній світ людини, в ній – спілкування з Богом».

Проте, окрім задоволення від споглядання ікон, ця виставка та сакральний пленер, за словами Яна Бураса, дозволили також об’єднати католицьку, греко-католицьку та православну конфесії. В основі проекту лежала необхідність польсько-українського обміну ідеями та досвідом у сфері сакрального мистецтва та іконопису.

На завершення презентації художник-реставратор Острозької академії Микола Бендюк розповів про стиль, у якому виконані ікони: «Більшість із них – це наслідування візантійських традицій, проте Галина Черниш, наприклад, виконувала ікони у традиціях ХІХ-ХХ століття». Також Микола Бендюк зауважив, що наразі перспектива, в напрямку якої слід працювати –відродження українсько-візантійського малярства.

DSC_0004 (2).JPG DSC_0004 (2).JPG
DSC_0005 (2).JPG DSC_0005 (2).JPG
DSC_0038.JPG DSC_0038.JPG
DSC_0083.JPG DSC_0083.JPG
DSC_1448.JPG DSC_1448.JPG