Грантовий проєкт 2021

«Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні»

У понеділок, 19 липня, у стінах одного з двох острозьких барбаканів презентували сім грантових проєктів, що будуть реалізовані в місті у 2021 році. Серед них і проєкт Міжнародного благодійного фону відродження «Острозької академії» «Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні», що реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ), Державного агентства розвитку туризму.

Головна ідея проєкту – це переосмислення ключової експозиції Музею історії НаУОА, присвяченої історії цього закладу вищої освіти. У рамках проєкту планується повністю змінити локалізацію експозиції, а саме – перенести її з Центрального корпусу університету в Старомонастирський. Тут, у попередньо підготовлених кімнатах, розміститься дві експозиції: у першій буде висвітлено історію заснування й діяльності навчального закладу в XVI-XVII ст. та відтворено кабінет ректора академії Герасима Смотрицького; у другій – йтиметься про феномен відродження Острозької академії у 1994 році та про її 25 років нової історії. Передбачається, що новостворені експозиції будуть доповнені 3D моделями, мультимедійними елементами та аудіогідами двома мовами. Так, вони стануть інтерактивними, сучасними, доступними та ще більш цікавими  різним категоріям відвідувачів.

У жовтні, на завершальному етапі проєкту, команда планує організувати низку презентації, екскурсій вихідного дня, а також форум “Університетські музеї: виклики 21 століття”. Тоді, в рамках презентацій та екскурсій вихідного дня, нові експозиції будуть представлені студентсько-викладацькому складу НаУОА, органам місцевого самоврядування в секторі культури, туроператорам, пенсіонерам, учасникам бойових дій зони АТО. Окремо будуть підготовлені дитячі програми. Форум – це підсумкова подія усього проєкту. Тоді, у колі фахівців та лідерів думок музейної сфери буде обговорено результати проєкту, тонкощі, специфіка та досвід реалізації такої ініціативи власне університетським музеєм.