Перейти до вмісту

Колекція скульптур Міртали

Творчість Міртали Пилипенко універсальна, адже вона об’єднує  духовні переживання людини й людства, матеріальне та сакральне, світ реальний і невидимий. Її художня мова доступна і зрозуміла людям незалежно від того, який континент вони населяють. Мисткиня народилася в Харкові, але більшість свого життя провела у США. Перша виставка її робіт в Україні відбулася у 1991 році і з того часу Міртала долучається  до українського культурно-мистецького життя. У 2011 році вона подарувала колекцію із 16 своїх робіт до Національного університету «Острозька академія». Це скульптури, створені Мірталою впродовж 1960-х – поч. 2000-х років. Комплексно колекція сприймається як розмова, яку авторка веде з нами через свої роботи.

Колекція картин Володимира Овсійчука

У Національному університеті «Острозька академія» зберігається та експонується колекція картин відомого вченого, мистецтвознавця та художника Володимира Антоновича Овсійчука. В науковому світі він відомий в першу чергу як вчений, педагог, теоретик мистецтва. Про його творчість як художника відомо надзвичайно мало, адже Володимир Антонович не афішував своє захоплення живописом. Зібрання із 77 власних картин В. Овсійчук особисто передав  НаУОА у 2015 році. З появою колекції в університеті його творчість стала відомою широкій громадськості. Онлайн галерея робіт В. Овсійчука дає можливість широкій громадськості чи не вперше познайомитися із його творчістю як живописця, майстра кольору. 

Колекція скульптур Петра Капшученка

Скульптор Петро Капшученко народився на Дніпропетровщині, проте в 1940-х роках вимушений був покинути Україну. Більшу частину свого життя він провів у Аргентині та США (Філадельфія), де здобув високе визнання серед колег, мистецтвознавців, критиків та шанувальників мистецтва. За своє нелегке, але сповнене творчої праці життя, він створив понад сім тисяч скульптур.  Його творчість стала відомою в Україні лише після 1991 року. Колекція скульптур П. Капшученка в Національному університеті «Острозька академія» налічує 15 робіт майстра і була сформована завдяки меценатам: Брониславі Скорупській, Джону Брюсу Шмідту, Олександру Михалюку та Раїсі Маєвській. Роботи майстра вражають, глядач легко відчуває характер, безпомилково відчитує емоцію і настрій героїв.

Галерею створено в рамках реалізації проекту «Цифровізація мистецьких колекцій Музею історії Національного університету «Острозька академія» за підтримки Українського культурного фонду.