Перейти до вмісту

Колекція скульптур Петра Капшученка.

Однією з найцінніших мистецьких колекцій музею НаУОА є збірка скульптур видатного українського митця Петра Капшученка. Роботи скульптора в колекції з’явилися завдяки меценатам, справжнім українським патріотам, які за волею долі опинилися, як і П. Капшученко в свій час, за межами України.

П. Капшученко біля моделі пам’ятника В. Липківському

Творчість Петра Капшученка розпорошена по усьому світу. Окрім колекцій у різних музеях, велика частина його робіт зберігається в приватній власності його друзів і їх родин. Петро Капшученко щедро розставався зі своїми роботами. Він дарував свої скульптури друзям, українським навчальним, культурним установам тощо.

Він зізнавався не раз, що для нього найголовніше, аби його твори жили серед людей.

Тепер, після передачі скульптур до НаУОА Брониславою Скорупською та подружжям Олександри та Раїси Михалюків, його роботи «живуть» і в Україні.

Бронислава Скорупська
Олександр та Раїса Михайлюк

Головна тема творчості скульптора – людина. Його герої емоційні, їх настрій зрозумілий кожному глядачу, вони захоплюють своєю життєвістю та енергетикою. Скульптор не звеличував людину, не прагнув увіковічнити її, хоч вся його творчість глибоко гуманістична. Справжнє людське життя у всьому різноманітті поведінки, емоцій та почуттів професійно розкрите митцем у скульптурах: від мініатюр до монументальних пам’ятників. Роботи, що зберігаються в колекції музею НаУОА, як і всі скульптури майстра, вражають, в першу чергу, своєю характерністю, безпомилково і легко відтворюють емоційний стан героїв, змушують глядача затриматися, помилуватися, відчути настрій, що прочитується у його кожній роботі.